Android Telefonların Kasmasının Çözümleri

Daha önce ki yazılarımızda İOS işletim sisteminin telefonlarda kasmalara neden olmasıyla ilgili çözümlere yer vermiştik. Şimdi ise Android işletim sistemi, telefonunuzda yavaşlamalara neden oluyorsa doğru yerdesiniz. Telefonu kapatıp yeniden başlatmak geçici olarak sorununuzu çözebilir. İstediğiniz kalıcı bir yol ise telefona yüklediğiniz uygulamaların bir çoğundan kurtulmak zorundasınız.

Hafızanız doluysa

Hafızanızın doluluk oranı kapasitenin yarısından fazlaysa gereksiz uygulamaları silmenin vakti gelmiş demektir. SD Cleaner yada aynı işi gören bir uygulama ile sildiğiniz uygulamaların kalıntılarından kurtulabilirsiniz. Bu sayede büyük oranda yer açılacaktır.

Arka plandaki uygulamalar

Arka planda çalışmaya devam eden birden fazla uygulama varsa telefon istediğiniz performansı veremeyebilir. Ayarlardan çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun dışında bu görevi otomatik olarak telefonunuz yapsın istiyorsanız bir uygulama indirerek isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Greenify ile sizin seçtiğiniz uygulamalar kullanılmadığı zaman otomatik olarak kapanacaktır.

Pil ömrünü azaltan uygulamalar

Ayarlar kısmından en çok hangi uygulamanın şarj harcadığını görebilirsiniz. Pil ömrünü en fazla tüketen uygulamalar yüzünden telefonunuzun performansı ciddi oranda düşmektedir.

Geçmiş çerezler

App Cache Cleaner ile telefonunuzdaki kalıntı olarak adlandırılan uygulamaları görebilir ve bu sayede istediklerinizi kolayca silebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Kadir Cevapla

    Yazıda belirttiklerini uyguladım. Gerçekten de faydasını gördüm. Tüm arkadaşlara tavsiye ederim. En çokta internet geçmişi ve çerezler yavaşlatıyormuş telefonu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.