Android mi, iOS mu?

IPhone ve Android tartışmaları toplum içinde ya da teknoloji forumları içerisinde çokça tartışılan bir konu. Çoğu kullanıcı açıkça kendi cihazlarını üstün görürler ve telefon alacaklar için yanlış seçimlere neden olabilirler.

Her durumda, sizin için doğru olan markaya karar vermenize yardımcı olacak her iki telefonun bileşenlerini vurguladık.

Android: İşletim Sistemi

Android telefonlar, güçlü kaynak verilerine göre, dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri. Google Play mağaza kısıtlamaları dışında içeriği dağıtma ve yan yükleme sağlar.

iOS: Uygulamalar

Kaliteli uygulamaları açıkça fark ediliyor. iOS uygulamaları ilk alanlardan. Android’in, Instagram ve Vine gibi programlara erişmesi aylar sürdü. Android yetişmiş olsa da, Apple hala her platformda uygulama konusunda öncülüğünü korur.

Android: App Esneklik

iOS ile izin verilmeyen bir uygulamayı çalıştırmak için, Android izin vererek Firefox , Opera ve Chrome gibi, kendi uygulamaları ile daha fazla esneklik sunuyor.

iOS: Taşınabilirlik

Boyutu söz konusu olduğunda, iPhone daha küçüktür ve Android telefonlara göre taşıması daha kolaydır. 4.87 inç boyunda ve 3.95 gram olan Iphone5, Apple’ın bugüne kadarki en büyük telefonudur. HTC One  5.41 inç ve 5 gram. Samsung Galaxy S4 yüksekliği 5.38 inç ve 4.59 gram ağırlığında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.