Amy Winehouse (Belgesel) Film Yorumları

O, daha 27 yaşındayken hayatını kaybeden, çok güçlü bir ses. Ölüm haberini aldığımızda çok şaşırdığımız, onu hiç tanımayanların artık şarkılarını dinlemeye başladığı bir isim. Amy Winehouse…

Amy Winehouse’un hayatı belgesel olacak dediklerinde bile çok fazla eleştiri gündeme gelmişti. Şimdi ise belgesel vizyondaki yerini aldı. Amy Winehouse’un hayatı 15 yaşındaki halinden başlıyor ve ölüme yaklaştığı sürece kadar devam ediyor. Belgeselde Amy’nin mutlu bir çocukken zamanla mutsuz bir kadına dönüştüğünü görebilmek mümkün.

Amy Winehouse’un hayatta yaşadığı kötü anlarını şarkılara dökerek dinleyicisiyle buluşturan bir kadın olduğunu görüyoruz. Sadece müzik yapabilmek, bir taraftan da eski hayatına devam edebilmek isterken, şöhret basamaklarını çıktığının farkında değildi. İçinde bulunduğu durumu kısa süreliğine olsa da unutmak için uyuşturucu ve alkole başlayan Amy, çok gez ölümle burun buruna gelse de en sonunda o şans bir daha kapısını çalmıyor.

Yaşadığı bunalım ve depresyon sürecinde kimse ona destek olmuyor. Onun istediği yalnızca manevi bir destekken, bu yardımı ona çok görüyorlar ve ortaya kalabalık içinde yapayalnız kalmış bir kadın doğuyor. Belgeselin tamamında Amy Winehouse’un hiçbir yerde olmayan görüntüleri, konser videoları ve ses kayıtları yer alıyor.

Amy Winehouse’un bu denli kırılgan ve duygusal bir kadın olabileceğini hiç tahmin etmezdim. Gerçekten çok iyi hazırlanmış, başarılı bir belgesel olmuş. Ben çok etkilendim.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.