Ammar: Cin Tarikatı (Film Yorumları)

Türk yapımı yeni bir korku filmi daha vizyonda. Ammar’ın başrollerinde Duygu Paracıkoğlu, abisi Halil Sezai, Dilşah Demir ve Ozan Akbaba gibi isimler yer alıyor.

Peki Ammar ne demek?

İnsanların kılığına giren ve aramıza karışabilen cin grubudur. İslam dininde Cinlerin kavim kavim olduğuna inanılır. Ammar da bunlardan biridir.

Konusu biraz klasik. Ormanda bir evde hafta sonunda tatil yapmak için gelen 5 arkadaşın başına gelenleri konu alıyor. Filmin ilk yarısı biraz sıksa da ikinci bölümde biraz daha hareketleniyor. Filmde rol alan oyuncuların hikayesini öğrenirken konu iyice uzuyor. Genel Türk yapımı korku filmlerine baktığımızda pek de farkı bulunmayan Ammar’ın gişede pek şansının olmayacağını düşünüyorum.

Konu bakımından uzun süre korkmayı bekliyorsunuz. Bütün görsel efektler ve korku unsurları sona saklanmış. Film, ilk başlarda ufak tefek belirtilerle izleyiciye korkmak için biraz daha bekleyin diyor sanki. İlk korkutmayı hedefledikleri sahneyi Halil Sezai üstleniyor. Eve yerleşme süreci bitiyor ve film 2. Yarı da tam anlamıyla başlamış bulunuyor.

Film kısa bir süre de çekilmiş olmasına rağmen, görsel ve ses efektlerini montajı 1 seneye yakın sürmüş. Farklı teknikler kullanılarak çekilen filmin aslında diğer filmlerden üstünlüğü yok. Finalde sürpriz bir son yapması ise filmi izlenebilir kılan tek şey.

Filmi eğer izlemeyi düşünüyorsanız vizyondan kalkmadan acele edin. Zira bu film DVD’si çıktıktan sonra evde izlenecek bir film değil. Sinema da bile korkutmuyorsa evde izlerken fena halde sıkılabilirsiniz.

İyi seyirler…