American Hustle (Düzenbaz)

Film daha çekim aşamasındayken bile adını çok fazla duyurmayı başarmıştı. Daha önce “Umut Işığım” filminde birlikte gördüğümüz Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence’i American Hustle (Düzenbaz) filmi onları yine bir araya getirdi.

Bu film konu bakımından “Umut Işığım”a benzemese de verilmek istenen mesaj açısından benzerlikler taşıyor.

Filmin konusundan bahsedecek olursak;

Film 1970’lerde geçiyor. Filmin hikayesi gerçek bir hikayeden uyarlamadır. Bir dolandırıcı ve ortağı yakalandıktan sonra hapse girmemek için FBI ajanıyla çalışmayı kabul ederler. Yapmaları gereken aynı onlar gibi dolandırıcı olan 4 suçlunun yakalanmalarına yardım etmektir. İlk başlarda her şey kolay gibi gözükse de zamanla işler karışmaya başlar.

O dönemin müzikleri ve kıyafetleri açısından gayet iyi seçimler yapılmış. Her şey bu kadar mükemmelken sorun ne olabilir ki? Ama maalesef görsellik bazı şeylere yetmemiş. Hikayenin akışı açısından ufak sıkıntılar var. Hep o beklenilen vurucu sahneler maalesef yaşanamıyor. Bu yüzden filmi izledikten sonra insana “daha iyilerini de izlemiştik” dedirttiriyor.

Kısaca American Hustle, her şeye rağmen senenin en iyilerinden biri. Zaten Altın Küre ödüllerinde film ne kadar iyi olduğunu gösterdi. 86. Oscar ödüllerinden de muhtemelen nasiplenecek gibi duruyor.

American Hustle (Düzenbaz) filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.