ALS Hastası Fizikçi Stephen Hawking’in Hayatı Film Oldu!

Son günlerde ALS hastalığı hakkında dünya bilinçlenmeye yönelmişken, bu hastalığa yıllar önce yakalanan Stephen Hawking’in hayatı beyazperdeye aktarıldı. The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi) ismiyle 27 Şubat’ta ülkemizde vizyona girecek olan film, daha gösterime girmeden Oscarlık yapım olarak anılıyor.

Peki Stephen Hawking kimdir?

Dünyaca ünlü Stephen Hawking, 1960 senesinde daha 21 yaşındayken ALS hastalığına yakalandı. Önce tekerlekli sandalyeye mahkum oldu, 1985 senesinde ise sesini de kaybetti. Koltuğuna bağlı, yazıları sese dönüştüren bilgisayarı ile iletişim sağlayabiliyor. Einstein’dan sonra en başarılı fizikçi olarak anılan Stephen Hawking’in birçok kitabı bulunuyor.

Her Şeyin Teorisi filmi, 1960 senesinden başlayıp Stephen Hawking’in aşk ve eğitim hayatını anlatıyor. Stephen Hawking’i Sefiller filmi ile tanıdığımız Eddie Redmayne canlandırıyor. Eşi Jane Wilde’i ise Felicity Jones canlandırıyor.

Çok ses getiren The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi) filminin Türkçe altyazılı fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.