Alienware M17XR4 Oyun Bilgisayarı İnceleme ve Özellikleri

Alienware M17XR4,bol aydınlatması ve heybetli görünümü ile tam bir oyun bilgisayarı olduğunu belli ediyor. Tasarımı ve görüntüsüyle Alienware M17XR4 diğer bilgisayarlardan farklı olduğunu hissettiriyor. Kullanıcısını adeta oyun oynamaya davet eden Alienware M17XR4 pek çok üstün özelliği bir arada barındırıyor. Oyun laptopları tasarlanırken, en az dikkat edilen unsurlardan biri boyu ve ağırlığıdır. Söz konusu oyuncular olunca laptopun bir masa üzerinde uzunca bir süre durması ve etrafında ki birçok çevre biriminin kablolarının buna göre konumlandırılması gerekmektedir. Bu sebeple Alienware M17XR4 oldukça ağır bir kasaya sahip.

Arka kısmında geniş havalandırma kanalları bulunan laptopun klavyesi, multimedya butonları, açma kapama son derecede şık bir şekilde tasarlanmış. Ancak aydınlatmada son derecede iyi düşünülmüş bir detay var. Bütün bu aydınlatmalar her kısım için farklı olacak şekilde. Böylece belirli bir oyun oynarken klavyeniz yeşile, mouse mora dönüşebiliyor. Alienware M17XR4 ekranı Full HD ve 3D özelliğine sahip.17,3 inç olan ekranın 1920×1080 çözünürlüğü bulunuyor. İntel i7 işlemciye sahip laptopun ekran kartı, NIVIDA GTX 675M.16 Gb DDR3 belleğe sahip olan Alienware 1,5TB lık bir depolama alanına var. Ancak yukarıda yazdığımız üzere, Alienware M17XR4 oyun laptopu olduğu için ağırlığı tam 5.3 kilogram. Üstelik bu oyun laptopunun fiyatı biraz yüksek. 2500 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.