“Ali Taran Ne Ölüme Ne De Cenazeme Gelsin”

Çarşamba günü hayatını kaybeden Ali Taran’ın 24 yıllık eski eşi Selma Ann Desmond’un “Ali ne ölüme, ne de cenazeme gelsin” demesi üzerine helallik almak isteyen Ali Taran’ın bu isteği geri çevrilince, Taran cenaze evine hiç gitmedi.

Cenaze haberiyle birlikte eve; Helin Avşar, Acun Ilıcalı, Gökhan Şükür gibi ünlüler akın etti. Desmond’un cenazesi bu gün cuma namazından sonra Ulus Mezarlığına defnedilecek.

Ali Taran’ın 24 yıldır evli olduğu Selma Hanım’dan  geçtiğimiz haziran boşanıp Ayşe Özyılmazel ile evlendiğini herkes duymuştu. 4 yıldır kanserle boğuşan Selma Hanımın son anlarında oğlu kuzey yanında oldu. ABD’deki eğitimine ara vererek gelip annesinin yanında bulundu.

Selma Ann Desmond’un son günlerini isminin açıklanmasını istemeyen yakın dostu Vatan gazetesine şu sözlerle anlattı:

“Selma 4 yıldır kanserle mücadele ediyordu. Meme kanseri ardından karaciğer… Durumu gitgide kötüye gitmeye başladı. Karnı iyice şişmişti, vücut su topluyordu. Hastalık siroza çevirmişti. Selma öleceğini hissetti ve ‘Oğlumu çağırın, öleceğimi hissediyorum” dedi. Zaten doktorlar da durumun ciddi olduğunu söylüyordu. Oğlu geçen hafta New York’dan apar topar İstanbul’a geldi. Hatta Kuzey’i havaalanında Selma karşıladı. Oğlu hep annesinin yanındaydı. Son iki güne kadar da şuuru hep açık, oğluyla konuşuyordu. Sonra ağrıları arttı ve morfin verilmeye başladı. Son dakikalarında da huzur içindeydi. Ağrısı sancısı kesilmişti, yüzüne huzur çöktü. Melek gibiydi. Ali ise Selma’nın durumuyla ilgili bilgiyi oğlu Kuzey’den aldı. Çünkü Selma onun eve gelmesini istemiyordu. Hatta ‘Ali benim ne ölüme ne de cenazeme gelsin’ dedi. Bu yüzden de Ali onu dinledi ve eve hiç gelmedi. Ama ne olursa olsun kimse Ali’ye de haksızlık etmesin. Ali, Selma’nın hastalığının ilk 3 yılı ona bebek gibi baktı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.