Akıllı Telefonların Performansı Hızlandırılabilir Mi?

İOS 7 yüklediğiniz İphone’larınızın performansını hızlandırmanın yolları nelerdir?

Yayınlandığı günden bu yana kullanım sayısı 200 milyonu geçen en hızlı yazılım seçilen İOS 7, İOS 7 nin geçmişinden bu zamana kadarki en iyi güncelleme. Dünyadaki en iyi şirketlerden biri olan Apple ın görsel, hız ve işlev açısından bütünüyle değiştiği İşletim sistemi İOS 7, çıktığı günden bu güne kadar yeni özelliklerinden çok problemleri ile anılıyor.

Medya ve efekt özelliklerinin neden olduğu problemler, gün geçtikçe yavaş yavaş ortaya çıkan güvenlik açıkları, pil ömrünün çabuk bitmesi ve hız problemleri kullanıcıların şikayetçi olduğu konular.

Bunların içinde en dikkat çekeni ise performans ile ilgili olan diyebiliriz. Bu zamana kadar Apple ürünlerinde hep aynı gücü yansıtan İOS, çıkan İOS 7 ile bu özelliğini kaybetti sayılır. Çünkü azalmış performanstan dolayı Apple ürünlerini satan kullanıcılar çoğaldı. İphone 5 den önceki İphone telefonlarını kullanan kişilerin maruz kaldığı sorunlar bir iki ayar ile azaltılabilir.

Telefonunuzu Boşaltın:

Apple telefonunuzun deposunun dolmak üzere ise telefonunuzun performansı ciddi olarak etkileniyordur. Ayarlar- Genel-Kullanım kısmına gelerek telefonunuzun saklama alanına bir göz atın. Eğer boş alan ve kullandığınız alan birbirine fazlasıyla yaklaşmışsa bu telefonunuzun performansını oldukça etkiler. Bunun için gereksiz uygulamaları silmelisiniz. Tüm Uygulamaları Göster e tıklayarak telefonunuzdaki yüklenmiş uygulamaları görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.