Akıllı Sayaç Tarifeleri ile Elektriği Avantaja Çevirin!

Günümüzde her evin, kurumun veya ofisin elektrik ihtiyacı aynı olmayabilir.  Kullanılan ürünlere, yapılan işe göre elektrik tüketimi değişebiliyor. Ancak Enerjisa’da yer alan avantajlı olanaklar sayesinde herkes kendi ihtiyacına uygun şekilde tarifesini belirleyebiliyor. Böylelikle akıllı sayaç tarifeleri sayesinde elektrik sorununu çok düşünmeden hizmet almanız mümkün hale geliyor. Üstelik avantajlarla tanışmanız da oldukça kolay. Elektrik avantajlardan yararlanabilmek için tek ihtiyacınız olan şey serbest tüketici olmak. Kolayca işlemlerinizi gerçekleştirip, avantajlarla dolu bir dünyaya giriş yapabilirsiniz.

Fatura Tutarınız Ne Kadar?

Harcanan elektrik oranına bağlı olarak her ay farklı elektrik faturası ödüyorsunuz değil mi? Her ay genellikle aynı düzeylerde ödeme yapsanız da bazen bu tutarda kullanım alanlarına göre farklılık dikkati çekebiliyor. Hatta bu tutarı azaltmak ve daha cazip tutarda ödeme yapmak istiyor ama bir türlü dengeyi tutturamıyor dahi olabilirsiniz. Evet, elektrik tüketim oranınızı belki düşüremeyebilirsiniz. Ama farklı olanaklarla bu durumu daha avantajlı hale getirebilirsiniz. Durmadan fazla tutarda harcama yaptığınızdan yakınıyorsanız avantajlı tarifelerin olanakları ile tanışmaya ne dersiniz?

Elektrik fatura tutarınız 82 TL üzerindeyse akıllı sayaç tarifeleri tam size göre!  Ancak bu tutar her yıl EPDK kurumunun açıkladığı ücrete göre değişebiliyor. Öncelikle ay veya yıl bazında kendinizi değerlendirerek tüketim oranınızı tespit etmelisiniz. Ondan sonrası çok kolay! Avantajlar sayesinde elektrik faturanızı kolayca kendinize uygun şekilde belirleyebilirsiniz. En yakın Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne giderek veya online Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni arayarak tarifeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tedarikçilerinizi Değiştirebilmeniz Mümkün!

Serbest tüketici olduktan sonra tedarikçinizi değiştirme avantajınız var. Eski tedarikçi ile sözleşme sona ermişse ve tedarikçiye karşı mevcut görevlerinizi yerine getirmişseniz  değişim yapabilme şansınız var. Eğer eski sözleşmeniz sona erdikten sonra halen mevcut bir tarifeye geçmiş bulunmuyorsanız yine eski tedarikçiniz size elektrik hizmeti sağlamaya devam edecektir.

Akıllı Sayaç Tarifeleri için Geçiş İşlemleri Nelerdir?

Tarifenizi değiştirmek için Müşteri Merkezleri online platformunu ziyaret edebilirsiniz. En yakın Müşteri Merkezi’nizi belirledikten sonra online Müşteri Merkezi üzerinden randevu alabilir ve böylelikle sıra bekleme derdi yaşamadan kolayca serbest tüketici tarifesine geçiş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.