Aile Arasında Film Yorumları

Gülse Birsel’in senarist olarak ilk sinema filmi deneyimini yaşadığı Aile Arasında, gerçek bir komedi seyretmek isteyenlere ilaç gibi gelecek.

Başrollerini Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Gülse Birsel ve Fatih Artman gibi isimlerin paylaştığı film, vizyonda çok yeni olmasına rağmen haftanın en çok izlenen filmlerinden biri olmayı başardı. Öncelikle filmin konusundan çok kısa bahsedelim; Fikret, uzun bir evlilik sürecinden sonra karısının ayrılmak istemesiyle hayatı değişmiş bir adamdır. Diğer taraftan Solmaz ise yıllardır evlilik vaadiyle kandırılmış ve 20 yaşında bir kızı olan şarkıcı bir kadındır. O da terk edilme duygusunu yaşadıktan sonra yolu Fikret ile kesişir. Bu ikili ve etrafındaki kişiler yalanlarla dolu bir maceraya atılmaya hazırlanırlar.

Filmi seyretmeden önce beklentim oldukça fazlaydı. Çünkü hem Gülse Birsel’in kaleminden çıkmış bir iş hem de oyuncu kadrosunda sevdiğim oyuncuların olması bu durumun en büyük sebebiydi. Filmin ilk yarısında bu beklentim tamamen karşılanmadı. Ama bu sıkıldım ya da beğenmedim anlamına gelmiyor. Çok keyifli ve hikayenin temelini oluşturmak için hazırlanmış 1 saat gibiydi. Ancak ikinci yarı tamamen aldı yürüdü diyebileceğimiz seviyedeydi. Seyretmesi inanılmaz güzel ve espri dolu bir bölümdü. İnce düşünülmüş, insanı rahatsız etmeyen ufak tefek küfürler ise filmin önüne geçemedi.

Oyunculuklarla ilgili de birkaç şey söyleyebiliriz. Engin Günaydın, birçoğumuz için hala Burhan Altıntop tiplemesini hatırlatıyor. O yüzden inşallah filmde bana o tiplemeyi hissettirmez diyerek izlemeye başladım. Engin Günaydın’a kocaman bir helal olsun. En ufak bir Burhan hissi yaşatmadı. Hatta bazı yükseldiği sahnelerde “galiba geliyoo” dedim ama o benim için Fikodan başkası değildi. Ancak bunu Demet Evgar için söyleyemeyeceğim. Kendisi uzun süre 1 Erkek 1 Kadın’da rol aldığı için elbette Zeynep karakterinden bir şeylerin üzerine yapışması normal. Bu nedenle bazı sahnelerde gerek konuşma tarzıyla gerekse hareketleriyle aynı Zeynep gibi demeden geçemedim. Komikti, başarılıydı, kendisini izlettiriyordu ve filme de çok büyük bir katkısı vardı. Ancak tamamen Solmaz değildi.

Aile Arasında giriş, gelişme ve sonuç olarak çok düzenli bir şekilde işlenmiş, mizah yapalım diye işi abartıya sürüklemeyen tam tadında bir iş olmuş. Gülse Birsel, ilk sinema filmi olması dolayısıyla sette daha çok vakit geçirmek için kendisine çok küçük bir rol yazmış. İzlemesi o kadar eğlenceli bir rol ki gözler onu daha çok aradı diyebilirim. Özetle Aile Arasında, şuanda vizyonda yer alan filmler arasında en komik, en eğlenceli ve hiç sıkmayan 10/7’lik bir film olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.