Ağustos Aylık Burç Yorumları – 2012

Bir ayı daha devirdik ve ağustos ayına geldik.

Günlük burç yorumlarını yazdığımız gibi aylık burç yorumlarını da sizlerle paylaşıyoruz.

Başak Burcu Ağustos 2012 Yorumu

Yine hareket var. Birçok Başak için evlenme, nişan veya sözlenme ayı. Aşk isteğiniz daha çok tensel yönde ağırlık kazanacak. Bu sebeple de kaçamakk aşk yaşamak gibi yanılgılara karşı uyanık olmanız gerekiyor. Bu dönem sosyal yönden oldukça aktif ve hareketli olacağa benziyor. Manevi yönünüzün ağır basması ile mistik konulara yönelme isteği doğabilir. Manevi yaşama verdiğiniz önem oldukça belirgin. Bazen fazla ateşli davranabilirisiniz, kıskanç veya sahip olucusunuz. Aşk ve duygusal yaşamında fanatizme eğilimlisiniz. Karşı cinsden birisi sizi aniden çok etkileyebilir. Metafizik konular ilginiz içindedir. Bu astro konumda genelde maddi ve manevi olgular arasında bir karara varmanız ve ortayı bulmanız zordur, birisi her zaman ötekinden önde ve önemlidir.

Boğa Ağustos 2012 Yorumu

Bu ay maddi konularda daha başarılı günler geçirebilirsiniz. Ne va rki zaman zaman da olsa sıkışmamak için harcamalarınıza dikkat edin. Ek kazanç sağlayabileceğiniz işler gündemde ancak işlerinizin yolunda gitmesi ve herhangi bir engelle karşılaşmamak için henüz gerçekleşme aşamasındaki projelerinizde hiç kimseye söz etmemelisiniz. Ketum davranmak bu ay sizin için çok daha yararlı olabilir. Aniden gelişebilecek olaylar karşınıda telaş etmeyin, belki biraz sıkıntı olabilir, ancak telaşa kapılmadan işlerinizi çözmeniz çok daha kolay olacaktır. Olumlu etkiler sosyal hayatınızın renklenmesini ve çevrenizdeki insanların artmasını sağlayacaktır. Buna karşın aşırı enerji gerginlik yşaratabilir, bu durumu göz önünde bulundurmalı ve biriken enerjinizi yararlı yerlere harcamalasınız.

Sporla ilgilenmeniz yararlı olabilir. Bu tür fırsatları kaçırmamalısınız. Tek bir sakınca olabilir, o da aşırıyakaçmak, atılgan olmayın ve kendinize zarar vermeşin. Bu durumu engellemek sizin gibi güçlü bir insan için zor olmasa gerek. Kendinizi kontrol etmeli ve tartışmaların ortasına balıklama atlamaktan kaçınmalısınız, birşeyleri savunmak adına yapacağınız konuşmalar ilişkilerinizi yıpratabilir. Bu tür ortamlarda sakın olmalı ve etrafı yatıştıracak amacıyla davranmalısınız. Böylece bulunduğunuz yerde saygınlığınızı artırabilirsiniz. Özellikle genç Boğalar bu konuda sıkıntı çekebilirler. Ancak olgun olmak süreç işidir, bunu hiç unutmamalısınız. Bu tür olaylar insanın kendisini sınayabileceği bir sınav olarak da düşünülmelidir. Mantığınızı devreye sokun ve gerektiğinde çevrenizdekilerin yardımını kabul edun. O zaman çok daha başarılı olabilirsiniz.

Akrep Burcu Ağustos 2012

Sizi mutlu eden şeyleri analiz etmeyin, ne gerek? Çözülmemiş problemlerden kaçma girişimleriniz veya tatmin etmeyen ilişkileriniz olabilir. Arkadaşlarınızı kontrol etmek ve kullanmak isteyebilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizde sizi rahatsız edebilecek birtakım gelişmeler gündeme gelebilir. Aşırı enerjik olmanıza rağmen aniden gelişebilecek olaylarda acele karar size zarar verebilir. Kontrolünüzü kaybetmemelisiniz. Eğer kadınsanız etrafınızda karşı cinsten pek çok insan toplanabilir. Bu insanları yakından tanımıyorsanız dikkatli olmalısınız. Heyecana kapılarak atacağınız adımlardan daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Tüm bu aksaklıkları ortadan kaldırmak için geçici heveslerin peşinde koşmak yerine uzun zamandır ilgilendiğiniz bir konuyla uğraşarak çok daha iyi zaman geçirebilirsiniz.

Terazi Burcu Ağustos 2012

Ağustos’da durum pek yoğun değil, belli bir transitte görülmüyor. Fiziksel görünüş, sanatsal becerleri ve toplumsal konum önem kazanıyor. Sahnede olmaktan yani ilgi görmekten hoşlanacaksınız. Değişkensiniz, ani ve farklı davranışlar gösterebilirsiniz. Diplomasi veya edebiyat ilgiliyseniz yıldızınız parlayabilir. Ne bildiğinizi veya ne yaptığınızı tam olarak anlamak için sık sık danışmaya ihtiyaç duyacaksınız. Özellikle de kadın arkadaşlarınızın sevgilinizle yalnız kalmamasına dikkat etmeniz gerekli, bir sürpriz olabilir. Sağlık konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Önemli bir hastalığa yakalanıp, yataklara düşmeyeceksiniz fakat bazı küçük rahatsızlıklar sizi iyice bezdirebilir, yorgun düşebilirsiniz, biraz dinlenin. Buna karşın yolculuklara açıksınız ve beklenmedik yolculuklara çıkmanız olasıdır. Beklenmedik ve hoşa gitmeyecek bazı haberler de alabilirsiniz. Eğer siz öğrenim çağında bir Teraziyseniz bu ay eğitimle ilgili bazı zorluklarınız olabilir.

Koç Ağustos 2012

Eşiniz, sevgiliniz ya da iş ortağı olduğunuz kişilerle aranızda çıkabilecek sürtüşmeler, çözümsüz olduğunu düşündüğünüz bir noktaya varacak olursa zorunlu kopuşlar gündeme gelebilir ve bu durum sonuçta üzüntülü bir hava yaratabilir. Kendinizi kontrol altında tutmalı ve davranışlarınızla kendinize zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Bu ay biriken enerjiniz boşa gidebilir. Ya da siz yeteneklerinizi ortaya çıkaramadığınız için kendinize kızgınlık duyabilirsiniz. Çünkü bütün bir ay boyunca bilinçaltı dürtüleriniz son derece güçlü ve yapıcı etkiler taşıyacak yani aldanmayın. Böylece size engel olabileceğini düşündüğünüz şeylerin ortadan kalktığını göreceksiniz. Bu arada sıkıntılardan uzaklaşmak ve yaz tatilinizi geçirmek için bir seyahat planlamak işe yarayabilir. Ayın ortalarında gelişecek olaylar memnuniyetsizliğinizi arttırabilir. Özellikle ikili ilişkilere dikkat etmelisiniz. Önce aşktaki problemleri ele alacak olursak, eşinizle aranızda çıkabilecek anlaşmazlıklarda karşılıklı bir anlayışsızlık ikiniz içinde kırıcı bir hava yaratacaktır.

Onun duygularını anlamaya ancak size ters gelen yanları varsa orta bir nokta bulmaya çalışmalısınız. Özellikle aranızda sorun haline gelebilecek meseleleri herhangi bir şekilde gündeme getirmemelisiniz. Bunun yanında kıskançlığınızla onu rahatsız edecek olursanız, sizi ağır bir şekilde yüklenebilir ve sizde buna dayanamayabilirsiniz. Onunla yalnız kaldığınızda sık sık romantik ortamlar oluşturmaya gayret edin, böylece beraberliğiniz daha iyi olabilir. Bir diğer önemli noktada üçüncü şahısların yanında ilişkiniz için özel konuları ortaya dökmemeye dikkat etmelisiniz. Heleki işiniz insçin gerçekten yararlı olabilecek alanlara akıtmaya özen göstermelisiniz. ‹ş ortamında daha anlayışlı olmaya gayret etmelisiniz. Hele ki işiniz ikili ilişkilere dayanıyorsa o zaman işiniz biraz daha zor olabilir ancak siz yine de her şeyin yolunda gitmesini sağlayabilirsiniz. Sert tavırlarla diyalog kurmamalısınız, o zaman isteklerinizin yerine getirilmesini sağlamanız çok daha kolay olacaktır. Bütün bunlara neden olan konu yönetici gezegeniniz Mars’ın olumsuz etkileri.

Yengeç Ağustos 2012

Çok sakin bir ay. Başkalarının yardımından yararlanacaksınız ve başkalarında sorumluluk dürtüleri meydana oluşturacaksınız. Evli bir erkekseniz karınızla ve varsa anneniz arasında ya da evli bir kadınsanız kocanızla anneniz arasında ayın son on gününde ciddi sorunlar yaşanabilir ve bir dargınlık ortaya çıkabilir. Bana kalırsa siz olabildiğince tarafsız kalmaya çalışın. Bu ayda sağlığınız hassas ama ciddi bir tehlike görünmüyor fakat sık sık tıbbi yardıma gerek duyacaksınız. Evde çalışmanız gerekevek. İşiniz yemekler, kadınlar veya çocuklarla ilgiliyse bir iş kavgası ve sunucunda değişim olabilir. Eğer siz yönetici veya patronsanız emrinizde çalışanlara karşı çok olumlu davranacağınız bir süreç içindesiniz kısacası onları savunacaksınız. Tutarsız hatta yararsız çalışma alışkanlıklarınız olabilir. Hayvanlar ve çocuklarla bu ay oldukça iyi anlaşacaksınız. Duygusal ve romantik olacağınızı aklınızdan çıkarmayın ve ilişkilerinizde buna dikkat edin yani paçayı kaptırmayın ya da ciddiyseniz veya evliyseniz elbette ki sorun yok. Üretkensiniz ve eğlence endüstrisine ilgi duyacaksınız. İsteklerinizi kontrol etmeniz zordur.

Oğlak Burcu Ağustos 2012

Sorumluluk almaya isteklisiniz. Gergin ortamların yaratacağı stres yüzünden ruhsal hayatınız oldukça dalgalanacak. Sakin olmaya çalışmalı, yapabileceğinizden fazlası için söz vermemeli ya da vaadlerde bulunmamalısınız. Böylece etrafınızda sizin için kötü duygular besleyen insanların umutlarını suya düşürmüş olacaksınız. Aşk hayatınızda ise bazı olumsuz durumalar baş gösterecek. Bu biraz da sizden kaynaklanıyor. Düşüncelerinizin olumlu bir şekilde gelişmesi, ayrıca önemli ayrıntıları kolay kavrayabilmeniz kazançlı işlerin ilk basamağını oluşturacaktır. Genelde çevrenizle iyi irtibat kurma istemindesiniz ve çevreye karşı olumlu davranıyorsunuz, kendinizi gösterme ve kanıtlama isteğiniz yoğun, Ay konumunda çevreye karşı huzursuz, uyumsuzsunuz. Neptün-Pluto konumunda ise, alışılmadık ruhsal bir durum yaşayabilirsiniz, fantastik fikirlerle dolusunuz, bir çabanız gerçekleşmeyebilir, kendinize acı çektirmekten vazgeçin, maddi kayıplar ve beklenmedik hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Hükmetme hırsınız artacak, kendinizi ne pahasına olursa olsun mutlaka kabul ettirmek isteyeceksiniz, alışılmamış bir çevrenin içine girebilir, alışılmamış tanışmalar ve ilişkiler yaşayabilirsiniz. Kişiliğinizde bazı değişiklikler olacaktır.

Kova Burcu Ağustos 2012

Bu ay her olaya duygularınızla katılabilirsiniz. İnsanları her konuda kesin tavırlar içinde esneklikten yoksun bir şekilde yargılamak yanlış olur. Ayın başında gururlu ve ödün vermeyen bir psikoloji içindesiniz. Hatta bencilliğe varacak davranışlar sergileyebilirsiniz. Oysa size bir şey kazandırmayacak olan bu tutum sizi olumsuz yönde etkileyecektir. Kimseyi yapmak istemedikleri işler için zorlamamalısınız. Hem verici hem de alıcı olmalısınız. Zor değil, yanlızca biraz özverili olmanız yeterli olacaktır. İnatcı sayılırsınız. Bünyeniz kuvvetli, özellikle bacaklarınız güçlü. Zihinsel dengeniz iyi, süprizler ve anormal olaylar karşısında sakin davranabilecek ve korkmayacaksınız.

Tutarlı ve sakin sayılırsınız ama beklenmedik çıkışlarınızı kontrol etmeye çalışın çünkü tartışmacısınız. Dizayn, müzik ve sosyoloji ile ilgilisiniz. Başkalarının sizi nasıl gördükleri sizi ilgilendirmeyecek. Alıngansınız, bu özelliğiniz başkalarının size otomatik olarak yardım etmesine ve beni incitmemeye çalışmasına neden olacaktır. Dış görünüşte cazibeli ve mistiksiniz. Arada bir terkedilme duygusuna kapılabilirsiniz ama bu gerçek değil. Önceki aylardaki gibi, ek olarak kararlarınızda hata yapmamaya çalışmalısınız ve çok hassassınız. Bu açı sizi alıngan yapıyor, demek ki çift etki altındasınız ve bunun bilincinde olmalısınız.

İkizler Ağustos 2012

Ani olaylarda olduğunuzdan daha soğukkanlı ve sosyal olacaksınız. Yani sosyal çevreniz güçlenecek, örneğin komşularınızla daha iyi ilişkiler kuracak, toplumda daha sık yer alıp, tanınacaksınız. Özellikle çabalarınızın farkına varılacak ve destek alacaksınız. Bazı gönlü sahipsiz İkizler insanları bu süreçte, komşu kızlarıyla veya sınıf arkadaşlarıyla evlenebilirler, bazıları da iş yapabilirler. Mars uygun yerde, enerjiniz mükemmel, ev ve aile yaşamına konsantresiniz, etkileşimi iyi düzeyde yani kendinize güveniniz artıyor ama bu noktada rekabet hırsınız azalabilir. Karşı cinsle daha uyumlu ilişkiler içindesiniz. Genelde iyimsersiniz. Ama zor şeyleri yapmak sizin için kolay olmayabilir. Bu olumlu etkilerin yanısıra, Ay etkisi düşündürücü. Genelde kararlısınız eğer on şey için uğraşıyorsanız biri olacaktır, ancak bu da değecektir. Bu etki altında özellikle bu ayın ikinci yarısında, saldırgan ve bazen de kaba olabilirsiniz. Duygularınız mantığınızın üzerinde olacaktır. Tezcanlı olacaksınız. Enerjik ve gayretlisiniz ve birşeyin parçası olmakta ısrar edeceksiniz. Sıkıcı işler veya olaylar canınızı sıkacak. Entellektüel konularda meydan okuyacaksınız. Ayın ikinci yarısında başlayıp, 24 Ağustos’da sona erecek olan transit etkiler altında, işlerin üstesinden gelecek ve kararlarınıza sadık kalarak sonuca ulaşma çabasında olacaksınız ama bu yüzden sürtüşmelere ve tartışmalara girebilirsiniz, yanısıra işvereniniz, yöneticiniz veya resmi makamlar ile ilişkilerinizde zorluklar çekebilirsiniz, acele yapılan işlere dikkat edin, tekrar gözden geçirmenizde yarar olacaktır.

Yay Burcu Ağustos 2012

Genelde çevrenizle iyi ilişki kuruyorsunuz ve olumlu yaklaşımlarınız var. Saygınlık kazanma ve yükselme arzunuz artıyor. Kendinizi gösterme ve kanıtlama isteğiniz de yoğun. Bu günlerde daha çok kendinizi çevreye kanıtlama yönünden başarı kazanacaksınız. Ay birleşiminde, duygusal arzuların ifade edilmesini istersiniz, sır saklayabilen, kıskanç, sahip çıkıcı, reddedilmeyi çabuk kabul etmeyen bir psikolojide olacaksınız. İlişkilerinizi kontrol etmelisiniz. Başkalarını etkileyebilecek ve riske girmeyi seveceksiniz. Ev yaşamında zaman zaman sertleşmeniz yüzünden eşiniz sizden uzaklaşabilir. Siz bir kadınsanız ayın 11′inden, erkekseniz 19′undan itibaren bunlar da ortadan kalkacaklar ve duygusal ilişkileriniz son derece sıcak ve yapıcı bir olacaktır. Özellikle duygusal ilişkilerinizde yapmış olduğunuz ya da size yapılan bazı hatalar veya kalp kırıklıkları varsa bunlar yukarda verilen tarihlerden sonra tedavi olacaklardır. Hangi cinsiyetten olursanız olun, yeni bir duygusal ilişki geliştirme gayretleriniz varsa gene aynı tarihlerden sonra bu konuda çok hızlı ilerlemeler kaydedebileceksiniz.

Bununla beraber eğer gelip geçici maceralar peşindeyseniz bu dönemde fazla teşebbüste bulunmayın çünkü bu dönem ciddi ve kalıcı ilişkiler kurmaya uygunsunuz. Sonra, oyun olsun diye başladığınız bir şey kalıcı hale girebilir. Ay sonuna doğru ilişkilerinize ve işveren gibi kimselere karşı dikkatli olmalısınız. Bu gibi kimselerle karşılık olarak hataları abartabilir, küçük meseleleri büyütüp, önemli sorunlar haline getirmeye kalkışabilirsiniz. Kendinizi kontrol edin ve bu tür gereksiz ortamlardan uzak kalın. Ayın son iki gününde bir dostunuz sizden yardım isteyebilir, bundan kaçınmayın.

Balık Burcu Ağustos 2012

Neptün retrosu sürüyor, Bu ay birazcık daha hareketli, değer verdiğiniz şeyleri korumalısınız, fark etmeden onları kaybedebilirsiniz. Maddi konuları düzenli tutmakta zorluk çekeceksiniz. Öncelikleri belirlemede de güçlük çekebilirsiniz. Eğer varsa birlikte olduğunuz kimsenin ailevi sorunları sona erecektir. Böylelikle eski neşesi ve morali geri gelecek. Beraber hoş vakit geçirebilirsiniz. Aile içindeki yaşlı kimselerle mal veya eşya ile ilgili bir tartışmaya girebilirsiniz. Onlarla aranızda tatsızlıklar çıkacaktır. Bu günlerde imkansız ve uygulama ihtimali olmayanı fikirler üretiyorsunuz. Maddi varlığınız ve geliriniz ani değişikliklerden etkilenebilir. Bir an hasis olabilir ama aniden bol para harcayabilirsiniz. Kişisel özgürlüklere ve arkadaşlıklaraa değer vereceksiniz. Akıllı fikirler ve çözümler üreteceksiniz. 12-21 Ağustos sürecini kapsayan uzun transitte, çevreden gelen etkilere karşı ani tepkiler vereceksiniz, ani tanışmalar ve çevre yenilenmeleri görülebilir.

Aslan Ağustos 2012

Burcunuzdaki Merkür ayın 9′unda normale dönüyor ve yoluna devam ediyor. İnsanlar sizi sinirlendirecek şeyler yapabilirler ve devamlı olarak üzerinize gelebilirler. Bu durum her iki cinsiyet için de geçerli olmakla beraber siz bir kadınsaniz daha güçlü olarak etkilenebilirsiniz. Yanlış kararlar almaya uygun bir dönemde olduğunuzu da bilmelisiniz. Hangi cinsiyetten olursanız olun eğer evliyseniz eşinizle ilgili olaylar bu ay sizi fazlasıyla meşgul edebilir. Aslında bunlar olumsuz şeyler değil. Bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gerekebilir. Bir yakınınızın başına gelebilecek olan talihsiz bir olay sizi fazlasıyla üzebilir. Kendi ortamınızdan fazla uzaklaşmamalısınız. Bu ay çevrenizi idare etmeniz ve başkalarının hatalarını düzeltmek için yorulmanız gerekebilir. Kontrolsuz olarak yaptığınız bazı davranışlar kimsenin gözünden kaçmıyor. Maddi konularda ve önemli kimselerle olan ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.