Adnan Januzaj Kimdir?

1995 yılında Brüksel’de doğmuş olan Adnan Januzaj, 10 yaşından itibaren aktif bir şekilde futbol oynamakta olan bir futbolcudur. İlk zamanlarda Anderlecht’in altyapısı içerisinde kendini göstermeye başlamış olan futbolcu, Manchester United tarafından 2011’de Brüksel’de yapılmış olan seçmelerde de kendini ve başarısını göstermiş ve gelen kişileri etkilemeyi başararak bu takıma transfer olmuştur.

2012-2013 sezonu itibari ile 18 yaşında U-21 takımında oynamaya başlasa da bir türlü istediği kadar süre alamamıştır. Ancak daha sonrasında Elit Grup içerisinde oynanılan 14 maçın tamamında forma giymeyi başarmıştır. Ve daha sonrasındaki final maçında da tüm maç boyunca forma giydikten sonra da sezonun sonunda yılın en iyi rezerv takımı oyuncusu ödülüne hak kazandı ve 2013-2014 yılında da belirli zamanlarda U-21 takımında da forma giydi.

2013 2014 futbol sezonunda takımının Crystal Palace ile oynadığı maçta son 25 dakikada oyuna girerek ilk defa Premier Lig maçına çıkmış olan Adnan Januzaj, daha sonrasında ise Sunderland ile yapılan karşılaşmada ise ilk 11’de kendine yer buldu. Ve bu maçta atmış olduğu 2 gol sayesinde takımı bu maçtan galip ayrıldı ve ayrıca futbolcu maçın en iyi futbolcusu seçildi. Futbolcunun annesi Kosovalı ve babası Türk’tür. Dolayısıyla Türkiye, Kosova, Arnavutluk, Belçika ve Sırbistan milli takımları arasından bir tanesinin formasını giyebilmekte olduğundan kendisi milli takım tercihini Belçika milli takımından yana yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.