Acun’dan Yeni Yarışma “Ütopya”

Acun Ilıcalı kuşkusuz en çok izlenen yarışmaların yaratıcılarından biri. Şimdi onlara bir yenisini daha ekliyor. Yarışmanın ismi Ütopya…

Tv8 de yayınlanacak olan bu yarışma, tam 1 sene ekranlarda olacak.

Yarışmanın konsepti ise şöyle:

15 kişi 100 den fazla kameranın olduğu bir alanda 1 sene boyunca yaşayacaklar. Her yarışmacıya belirli imkanlar sağlanacak. Bu imkanlarla herkes kendi hayatlarını kuracak. Bu yarışmada kişi başına iki inek ve yirmi beş koyun ve bir takım araç gereç temin edilecek.

Yarışmada kameralar BBG evi tarzı döşenecek. Yani kameramanlar olmayacak. Yarışmayı izleyiciler 24 saat her gün internetten seyredebilecekler. Yarışmacıların normal hayatla tek bağlantısı telefon olacak.

Peki Ütopya ne zaman başlıyor?

Henüz kesin bir tarih yok ama çok yakında başlayacağı tahmin ediliyor.

Yarışmadan her ay bir kişi elenecek. Yarışma devam ettiği sürece yeni kişiler dahil olabilecek.

Ütopya’nın Şile’de çekileceği söyleniyor. Yarışmacılar ıssız bir alan ve bir ahırda yaşayacaklar.

Yarışma Hollanda’daki bir yarışmadan uyarlanacak. Yarışmanın orjinali kendi ülkesinde en çok izlenen ve takip edilen bir yarışma.

Daha önce BBG evi ve O Ses Türkiye yarışmalarının geliştiriciliğini üstlenen John de Mol, Ütopya yarışmasına da el atıyor. Kendi ülkesinde yayınlandığı ilk gün büyük oranda izlenerek rekor kırmıştı..

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.