Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 Film Yorumları

Açlık Oyunları, Alaycı Kuş Bölüm 2 ile seyircisine veda ediyor. Suzanne Collins’in kitaplarından sinemaya aktarılan Açlık Oyunları, ilk serisinden bu yana merakla beklenen en başarılı filmlerden biri oldu. Kitap versiyonu 3 seriden oluşmasına rağmen, son kitabın ikiye bölünmesi ile 4 seri halinde izlediğimiz The Hunger Games (Açlık Oyunları), final bölümü ile bu hafta vizyona giren yeni filmlerden biri oluyor.

Önceki serilerde bilindiği gibi Katniss Everdeen Açlık Oyunları’nı kazanarak, Başkan Snow ile karşı karşıya gelmişti. Katniss ve arkadaşları Snow’a karşı bir suikast düzenliyorlar. Ama Başkan Snow’un da tek istediği Katniss’i yok etmektir. Tüm serilerin en zorlu ve en tehlikelisi olan Alaycı Kuş 2, kitap versiyonu kadar olmasa da final serisi olması sebebiyle büyük bir heyecan vaat ediyor.

Genellikle bir kitap iki seri halinde sinemaya aktarıldığında ilk bölüm daha durağan geçer. Asıl sahneler ikinci kısma saklanır. Açlık Oyunlarında da aynı şeyi görmek mümkün. Alaycı Kuş’un ilk bölümü daha sakin ve doğal olarak yarım kalırken, bölüm 2’de daha fazla aksiyon ve heyecan  içeren sahneler yer alıyor.

Ne dersek diyelim en nihayetinde Açlık Oyunları serisi sona erdi. İyi ve kötü yanlarıyla her bakımdan film seyri adına güzel bir devamlılık alışkanlığı kazandırdı. 2012’de başlayan film, yerini artık yeni serüvenlere bırakıyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.