Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak

İlk filmde gördüğümüz  görsel efektleri ve kurgusuyla herkesi kendine büyüleyen ve bunun yaratıcısı olan o kişi “Gary Ross” du. Fakat  daha sonra yerine kimin geçeceği merak konusu olmuştu. Bir sürü isimle konuşulurken yerini  “Francis Lawrence” devraldı.  Jennifer Lawrence ile aralarında hiçbir şekilde akrabalık ilişkisinin bulunmadığını da dile getirebilirim.

Başrollerde “Katniss” ismi ile Jennifer Lawrence hayat verirken aynı zamanda kendisinin de bu zamana kadar canlandırdığı karakterlerden tamamen farklı olması da gözlerden kaçmıyor. Özellikle de filmin en ilgi duyulan ismi. Devam filminde ise; üzerine düşen bütün sorumluluğun bir kat daha arttığını ve ona saygıyla bakıp inananlar için büyük bir sınavdan geçeceğini belirtirim.

Açlık Oyunları, ilk filmde yarattığı tüm ilgiyi ve olağandışı olan Panem‘i de izleyici ile tanıştırıyor. Fakat bu kez daha önce pek karşılaşmadığımız bir şey oluyor ve izleyici kitlesinin de bu filmde kendinden bir şeyler bulmasına izin veriyor. Panem‘i artık biliyorlar ve bunun altında ezilmeye gönüllü bir şekilde duran bir halk var. Bu yüzden de onların kendi içlerindeki çelişki ve isyanlarına şahit oluyoruz.

Çıktığı günden bu yana ilk bir haftada gişeleri alt üst etmeye devam ediyor. Filme gidenler arasında ilkinin daha güzel olduğunu belirtenler bir yana bu filmi beğenenler de mevcut. Rakamlara dökecek olursak eğer şu an 161.1 milyon dolar gişe hasılat elde ederek Kasım ayında vizyona giren filmler arasında büyük bir rekor kırmış gibi duruyor. Ne diyoruz o zaman herkese şimdiden iyi seyirler.

Filmin fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.