ABD’de Hayalet Kasaba Kuruldu

Korku filmlerinde görmeye alıştığımız kasabalar gerçek oluyor

Genellikle korku filmlerinde rastlarız.Kurbanlar psikopatlar tarafından inşa edilen hayalet kasabaya yönlendirilir ve işkencelere başlanır.Mumya Evi filmi buna örnek.

Ama bu ABD’de kurulan kasabanın amacı tam olarak böyle değil.35 bin insanın yaşayayabileceği toplam 200 milyon olara mal olan kasabada yok yok.New Mexico eyaletindeki bu kasaba gerçek bir yaşam simulasyonu.The Center adı verilen kasaba, Pegasus Global Holdings adlı firma tarafından belli dönemlerde ihtiyaç duyan diğer firmalara ve devlet birimlerine kiralanıyor. Bu firma veya organizasyonlar ise bu devasa alanda yeni trafik ışığı sistemleri ya da halka açık kablosuz internet erişimi gibi konularda geniş çaplı testler ve araştırmalarını gerçekleştirebiliyorlar. Yeni güneş panelleri testleri veya arama kurtarma eğitimleri gibi konularda kullanılabilecek olan bu kasaba tam bir deney alanı.

Afrikadaki o kadar evsiz aç insanları düşününce insansız kasaba yaratan ABD firmasına akıl sır erdiremiyoruz.Ve temennilerler devam ediyoruz umarız bu ıssız başıboş kasabaya yolunuz düşmez sevgili okurlar 🙂

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.