7 Ağustos 2012 Günlük Burç Yorumları

Burç yorumlarını okurlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Peki burçlar nedir?

Burçlar astronomik olarak bgökkubbede yer alan 12 yıldız takımının ismidir. 4 kategorideki burçlar ise şöyledir;

  • Ateş burçları; Koç, Aslan ve Yay’dır.
  • Toprak burçları; Boğa, Başak ve Oğlak’tır.
  • Hava burçları; İkizler, Terazi ve Kova’dır.
  • Su burçları; Yengeç, Akrep ve Balık’tır.

KOÇ

Haftanın ilk gününde bir çok şeyi halletmek için program yapmış olabilirsiniz. Fakat işler hiç de düşündüğünüz gibi ilerlemeyebilir. Aile üyelerinizden birinin ani sağlık sorunları tüm işlerinizi aksatmanıza neden olabilir. Sizin için aileniz önceliklerinizin başında geliyor. Fakat kardeşlerinizin bencilliği artık güzünüzden kaçmayacak kadar sizi huzursuz ediyor olabilir. Arabanızla veya özel eşyalarınıza harcama yapmak zorunda kalabilir, bu harcamaları fuzuli görebilirsiniz. Her ne kadar bonkör olsanızda hesaplı olmayı seviyorsunuz.

BOĞA

Olumsuz günlerin ardından işlerinizdeki gelişmeler keyfinizi yerine getrecek. Merkür gerilemesi Aslan burcunda 8 Ağustos’ta biterken üstünüzdeki baskıdan da kurtuluyorsunuz. Kafanıza bir detay takıldığında kendinizi rahat bırakmıyorsunuz. Sorunları kafanızda büyüten bir yapıya sahipsiniz. Ağustos ayında kendinize yapacaklarınızı not almayı unutmayın. Özelikle işle ilgili yenilikler yapmayı planlayan Boğalar için yeni Ay dönemini beklemekte fayda var. 17 Ağustos’ta gerçekleşecek yeni Ay’la beraber enerjiniz ve psikolojiniz tam anlamıyla yerine gelecek. Yılın en sabır gösterdiğiniz dönemleri bitti. Şimdi sizin zamanınız başlıyor. Bir takım dostluklarla ilgili kaygılarınız olabilir. Yersiz düşüncelerden kendinizi uzaklaştırın. Bırakan sizi üzenler düşünsün.

İKİZLER

Herşeyi tek başınıza halletmeye çalışan yapınız iş başında. Gelin görünki çevrenizdekiler de payına düşeni alıyor sizden. Haftanın ilk gününde olumsuz hiç birşeye tahammülünüz yok. Merkür gerilemesi 8 Ağustos’ta son bulurken iletişimle ilgili ne kadar sorun yaşadıysanız hepsi tek tek dağılıyor. Kendinizi iyi hissetmediğiniz tüm gereksiz diyaloglardan kurtuluyorsunuz. Kariyerinizle ilgili büyük değişimler yapmayı planlamasanız da bu dönemde Jüpiter burcunuzdaki hareketi sayesinde hızlı ve olumlu gelişmeler sürecinde olduğunuzu vurguluyor. Ani gelişmeler söz konusu, hemen hemen her konuda yeni olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Asla hayır kelimesini kulanmayın, çevrenizde gelişen tüm olaylara açık fikirli olun ki sizin için geleceğiniz bir o kadar renkli olsun.

YENGEÇ

Gelişen son olaylarda sizin hiç bir suçunuz yok. Bu yüzden kendinizi asla kötü hissetmeyin. 7 Ağustos’ta Venüs burcunuza geçiş yaparken tüm içsel kaygılardan sizi arındırıyor. Beraberinde de size olabildiğince cesaret veriyor. Eskiden olsa sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda kabuğunuza çekilip düşünürdünüz. Şimdi ise sosyal ortamların aranan insanı olmaya adaysınız. Tek sorun kafanızda kurgulamamanız. Haftanın ilk günlerinde borsa, banka, çek, kredi vs. gibi detay gerektiren konuları düzenlemek için uğraşabilirsiniz. Ani kazançların yanı sıra ani harcamaların da insanısınız. Yoğunluğun içinde kendinize ayrı bir denge kuruyorsunuz. Aslında bir bakıma bu kargaşadan ve yoğunluktan besleniyorsunuz.

ASLAN

Bu hafta sizin için önem taşıyan kararlar alabilirsiniz. Özelikle spor veya sanatsal işlerle uğraşan Aslanlar için hareketli bir dönemde olduğunu vurgulayalım. İletişim gezegeni Merkür gerilemesi 8 Ağustos’ta biterken 15 Ağustos’a kadar burcunuzdaki etkisi devam edebilir. Yani siz bu dönemde sükunetinizi koruduğunuz sürece çok daha avantajlısınız. Siz yönetiçi bir burca sahipsiniz bu yüzden kendinize güvenin sadece biraz zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Sinirlerinizin çabuk bozulduğuna gelirsek siz tecrübesiz insanların ahkam kesmesine katlanamıyorsunuz. Bu hafta bu tür insalarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Mide ağrılarına dikkat.

BAŞAK

Bu ay sizin için ilginç bir ay olacak hem dolunaylardan hem yeni aylardan payınıza düşeni alacaksınız. Buda demektir ki Ağustos ayında hareketli sürprizlerle dolu bir ay sizi bekliyor. Hiç planlarınızda olmayan seyahatler söz konusuyken bitirmeniz gereken projelerinizde büyük değişiklikler söz konusu. Kendinizle bu hafta ileri derecede ilgilisiniz. Bedeninize beslenmenize kilonuza önem gösteriyorsunuz. Aslında bu konularda olabildiğince düzensiz olan Başaklar için programlı ve daha disiplinli bir dönemde olduklarını vurgulayalım. Siz gerekmediği sürece kendinizi disipline etmesiniz çünkü olabildiğince düzenlisinizdir. Fakat gectiğimiz aylarda Mars burcunuzda ters açı yaptığı dönemde sizi her konuda dağıttı. Şimdi bu dağınıklıkların üstesinde geliyor ve kendinize rahatlıkla yatırım yapabileceksiniz.

TERAZİ

7 Ağustos’da Venüs Yengeç burcuna geçiş yaparken işlerinizle ilgili büyük gelişmeler süz konusu. Son aylarda iptal olan işleriniz veya organizasyonlarınız için de olumlu bir hafta. Bu dönemde çevrenizdekilerden çok kendi önceliklerinize yatırım yapabilirsiniz. Alım satımla ilgili ani kararlar alan Teraziler’e bir süre daha beklemelerini öneririm. Merkür gerilemesinin bitmesini beklemek bir çok düğüm olmuş diyalogların da çözümü olacak. 8 Ağustos’tan itibaren keyfinizi artıracak haberleri üst üste alabilirsiniz.

AKREP

Hali hazırdaki birikmiş işlerinizi çözebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz, öncelikle bunu değerlendirmeyi unutmayın. 7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiş yaparken şartlar sizi destekliyor. İş ile ilgili yapacağınız toplantılar, alacaklarınızla ilgili yapacağınız düzenlemeler sizi daha ileri taşıyacak. Uzun zamandır işinizle ilgili yeni düzenlemeler,tadilatlar,taşınmalar planlıyordunuz bu hafta şansınız sayesinde fazla ekstra harcama yapmadan detay gerektiren işleri bir çırpıda hallediyorsunuz.

YAY

Sizi hiç bir zaman kavga ederken görmek mümkün değilken, son zamanlarda anlamsız diyaloglarla karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Hatta hiç tanımadığınız insanlarla tartışmak sizi üzebilir. Çünkü Yay burçları yüksek toleransı olan burçlardır. Sizi çileden çıkarmak ve vicdanınızı dönem. Ekstra kazançlar söz konusu olduğunu hatırlatalım.Dolunay geçtiğimiz günlerde burcunuzda gerçekleşirken size torpil yapacağını işaret etmişti. Ani evlilik veya beraber yaşama kararı alacak Kovalar için acele etmemelerini öneririm.

OĞLAK

Ağustos ayının sürpriz gelişmelerle dolu olduğunu hatırlatalım. 2 Dolunay gerçekleşeceğini işaret ederken gökyüzü ve yeryüzünün etkilememesi söz konusu bile değil. Şartlar böyle olunca hiç ummadığınız insanlarla tanışma fırsatı bulabilir, çalıştığınız sektörde ön plana çıkabilirsiniz unutmayın. Eleştirilerin daha keskin olacağını işaret ediyor Ağustos ayı. Bu ay daha dikkatli, özelikle bu haftalarda daha temkinli davranabilirsiniz. Hem dikkat dağınıklığınız yüzünden sevdiğiniz özel eşyaları kaybetme olasılığınız yüksek, hemde hiç ummadığınız en yakın dostunuz tarafında ağır eleştirilebilirsiniz dikkat. Venüs Salı gününden itibaren Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Sevgiliniz size jestler yapmayı planlıyor olabilir.

KOVA

Jüpiter size son zamanların en büyük jestini yaparken, siz sabit fikirlilik yapıyor olabilirsiniz. Daha önce bir küsüp bir barıştığınız sevgilinizin ruh haliyle uğraşmak psiklojinizi de alt üst ediyor.Salı gününden itibaren Venüs Yengeç burcuna geçiş yaparken sizi beğenenlerin sayıyısı artıyor. Hızlı kilo verebileceğiniz bir dönemdesiniz. Yatırım veya borsa sektöründe uğraşan Kova burçları için haraketli bir dönem. Ekstra kazançlar söz konusu olduğunu hatırlatalım.Dolunay geçtiğimiz günlerde burcunuzda gerçekleşirken size torpil yapacağını işaret etmişti. Ani evlilik veya beraber yaşama kararı alacak Kovalar için acele etmemelerini öneririm.

BALIK

7 Ağustos’ta Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi yenilikler ve seyahatlerin habercisi size. Teknik ve bilişim sektörleriyle uğraşan Balıklar yoğun bir dönemin başlangıcındalar. Ekip işinde başarı gösterebilir, projelerinizde veya sunumlarınızda başarı hatta ödül alabilirsiniz. Sevgilinize gereksiz alınganlıklar göstererek ilişkinizi çıkmaz bir sokağa sürüklemenin size hiç bir faydası yok. Takıldığınız konuları konuşarak çözmenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.