60 Kiloda Altın Madalya Türkiye’nin Oldu!

Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı 39. Avrupa Boks Şampiyonası Ankara Arena Spor Salonu’nda çok güzel ve bir o kadar da zorlu bir ortamda başladı.
Türk Halkının yoğun desteği ile bu zorlu maratonda, altın madalyayı ülkemize getiren isim Fatih Keleş oldu.

 

Fatih Keleş, İtalyan rakibi Domenico Valentino ile yaptığı müsabakada 17-17 lik bir skor ile karşılaştı ve ardından hakem kararı ile (yumruk fazlalığı) Avrupa Şampiyonu olarak altın madalyayı ülkemize kazandırdı.

Madalya töreninde altın madalyasını alan sporcumuz sayesinde İstiklal Marşı’mız tüm salonda büyük bir coşku ile okundu.
Tüm salon göz yaşlarına hakim olamadı ve aynı şekilde ben de 🙂

Fatih Keleş’in yanı sıra Furkan Ulaş Memiş ve Bahram Muzaffer ülkemize bronz madalya kazandırırken, finalde Rus rakibine oyunu kaybeden Adem Kılıçcı ise ülkemize gümüş madalya kazandırdı. Bahram Muzaffer’in ve Adem Kılıçcı’nın elenmesine neden olan maçta hakemlerin kararı çok dikkat çekti ki ben de maçı bizzat seyrettim, büyük haksızlıklar olduğunu ve o sporcularımızın daha da büyük başarılar gösterebilen kişiler olduğunu biliyorum. Bunların nedeni ne diye sorarsanız; sanırım Türk olmamız yetiyor da artıyor bile…    🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.