30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

Geçip giden yılların izlerinin belirgin bir hal almaya başladığı 30’lu yaşlarda göz çevresiyle ağız ve alın bölgelerinin kenarlarında ilk kırışıklıklar belirmeye başlar. Bu kırışıklıklar ışıkta daha da belli olur. 30’lu yaşlarda cilt bakımı artık eskisi kadar pürüzsüz olmayan cildin kuruma ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yönelik olmalıdır.

Hayatın bu döneminde cildin yağ ve nem salgısı azalmaya başladığından cilt kuruluğu sorunu yaşamaya başlayabilirsiniz. Zaralı UV ışınları eski gücünü kaybetmeye başlayan cildinizin orta tabakasına rahatça geçebilir. A, E ve F vitaminleri ile mineral karışımlarını ağız yoluyla almaya başlamak bu durumla baş etmenize yardımcı olur. Antioksidan içerikli kremler kullanmaya başlamanın zamanı da bu yaşlardır; özellikle sigara içen, yoğun stres altında bulunan ve sağlıklı beslenme prensiplerine uymayan kişiler için.

Bu yaşlarda kullanacağınız anti-aging ürünler A ve E vitaminleri ile meyve asidi içermelidir. 30’lu yaşlarda cilt bakımı için özellikle geceleri kullanılması önerilen meyve asitli kremler ciltteki ölü derilerin atılmasını kolaylaştırır ve parlaklık kazandırır. En az 6 saat uyumak, iyi ve dengeli beslenmek, bol su içmek ve güneşten korunmak olmazsa olmazlarınız arasına girmelidir; güneş koruyucu ürün kullanmayı alışkanlık haline getirmek yaşınız daha da ilerlediği zaman size büyük bir artı olarak geri dönecektir.

Bu yaş döneminde kullandığınız peeling ürünlerine de dikkat etmelisiniz, çok sert peeling’ler zaten zayıflamaya başlayan cildinizi daha da yıpratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.