30 Yaşına Gelmeden Bu Filmleri İzleyin!

İnsanların olgunlaşmaya başladığı meşhur 30 yaş… 

30 yaşına geldikten sonra tavsiye edebileceğiniz en iyi efsane filmler listenizde bu filmlerde olsun. Bu yaşa gelmeden ya da geldiyseniz keşke daha önce izleseydim dememek için izlemeniz gereken en iyi sinema filmleri burada. Ne duruyorsunuz hadi hepsine bir göz atın..

Amelie

En sevdiğim filmlerden biridir. 30 yaşıma gelmeden iyi ki izlemişim dediğim bir film. Amelie, Paris’te garsonluk yapan, kendi dünyasında yaşayan saf ve masum bir kızdır. Bir gün evde bir kutu bulur ve o kutunun sahibiyle tanışır. Amelie aşık olur…

Truman Show

İlginç ve fantastik konusuyla çok farklı bir filmdir. İzledikten sonra oldukça etkisini bırakır.

Truman’ın hayatı doğduğu günden beri bir televizyon aracılığı ile herkes tarafından izlenmektedir. Kendisi bunun hiç farkında olmaz. Ama bir gün öldü bildiği babasını karşısında görene kadar…

Bisiklet Hırsızları (Ladri di Biciclette)

Antonio Ricci uzun bir süre sonra bir iş bulur ve bunun üzerine kendine bir bisiklet alır. Ama bu bisikleti çalınır ve bunun üzerine polise gider. Polis hırsızların kendisinin bulmasını gerektiğini söyler. Antonio da 10 yaşındaki çocuğunu alıp Roma’ya bisikletini aramaya gider.

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak

Recep ve Mehmet adında iki köylü çocuğun sinema tutkunluğu anlatılmaktadır. Bir projeksiyon aleti yapmaya çalışırlar ve rejisör olma hayalleri kurarlar.

Uçurtmayı Vurmasınlar

Beş yaşlarındaki bir çocuğun gözünden kadınlar hapishanesinin hikayesi anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.