2019’un En İyi 5 Yabancı Dizisi

Sinema ve Televizyon 10 Haziran 2019 - 16:17 546 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

2019’un En İyi 5 Yabancı Dizisi

Chernobyl

Hiç şüphesiz bu yılın en iyi dizilerinden biri olmayı başardı. 5 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanan Chernobyl, 1986 yılındaki Ukrayna’nın kuzeybatısındaki Çernobil şehrinde yaşanan nükleer felaketi konu alıyor. İzleyen – izlemeyen herkesin haberdar olduğu, sosyal medyada da en çok konuşulan dizi olan Chernobyl, 9.7 puanıyla IMDb sitesinde en iyi dizi listesinde zirveye yerleşti.

Quicksand

Kurabiye Fincan

Netflix’in Nisan ayında yayınladığı İsveç yapımı dizisi Quicksand, lise öğrencisi Maja ve etrafında yaşana olayları konu alıyor. Maja’nın sınıfında bir cinayet işleniyor ve bütün suç onun üzerine kalıyor. İlerleyen bölümlerde Maja’nın yargılanma süreci ve cinayet gününe gelene kadarki bütün olanlar sırasıyla gözler önüne seriliyor.

After Life

Ünlü komedyen Ricky Gervais’in başrolünde olduğu, aynı zamanda yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlendiği After Life, eşini kaybettikten sonra vurdumduymaz olan, hayattan zevk almayan Tony’in hikayesini konu alıyor. Dizi, yayınlandığı günden itibaren çok beğenildi ve sıklıkla tavsiye edildi.

Dead To Me

3 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanan Dead To Me, bir kara komedi dizisidir. Konusu itibariyle After Life’a benzetilen dizi, eşini kaybeden Jen’in bu durumu bir türlü kabullenememesini anlatıyor. Kendisinin tamamen zıttı bir karakter olan Judy ile tanışmasıyla hayatı tamamen değişecektir.

Russian Doll

Amerikan komedi dizilerinden biri olan Russian Doll, 36. Yaş gününde ölen ve sürekli tekrar aynı günü yaşayan Nadia’nın üzerine odaklanıyor. Tek sezondan oluşan dizi toplam 8 bölümden oluşuyor.


Funda
funda_muslu@hotmail.com

İstanbul doğumlu, sinemayla yakından ilgilenen ve keyifli yazılar paylaşmaya çalışan bir kimyacı..

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnternet Dizisi “Babil”den İlk Tanıtım Yayınlandı!

Ay Yapım'ın yeni internet dizisi Babil'in tanıtımı yayınlandı.

Bir Aile Hikayesi Final Yapıyor!

Fox TV'nin sevilen dizisi Bir Aile Hikayesi final yapıyor. Başrol...

Kurtuluş Osman Dizisinin Tanıtımı Yayınlandı!

Uzun süredir merakla beklenen Kurtuluş Osman dizisinden ilk tanıt...

Recep İvedik 6’nın Fragmanı Yayınlandı!

Şahan Gökbakar'ın senaryosunu yazıp başrolünde yer aldığı Recep İvedik sersinin 6....

BU MAKALEYE YORUM YAP