2019’un En İyi 5 Yabancı Dizisi

Chernobyl

Hiç şüphesiz bu yılın en iyi dizilerinden biri olmayı başardı. 5 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanan Chernobyl, 1986 yılındaki Ukrayna’nın kuzeybatısındaki Çernobil şehrinde yaşanan nükleer felaketi konu alıyor. İzleyen – izlemeyen herkesin haberdar olduğu, sosyal medyada da en çok konuşulan dizi olan Chernobyl, 9.7 puanıyla IMDb sitesinde en iyi dizi listesinde zirveye yerleşti.

Quicksand

Netflix’in Nisan ayında yayınladığı İsveç yapımı dizisi Quicksand, lise öğrencisi Maja ve etrafında yaşana olayları konu alıyor. Maja’nın sınıfında bir cinayet işleniyor ve bütün suç onun üzerine kalıyor. İlerleyen bölümlerde Maja’nın yargılanma süreci ve cinayet gününe gelene kadarki bütün olanlar sırasıyla gözler önüne seriliyor.

After Life

Ünlü komedyen Ricky Gervais’in başrolünde olduğu, aynı zamanda yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlendiği After Life, eşini kaybettikten sonra vurdumduymaz olan, hayattan zevk almayan Tony’in hikayesini konu alıyor. Dizi, yayınlandığı günden itibaren çok beğenildi ve sıklıkla tavsiye edildi.

Dead To Me

3 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanan Dead To Me, bir kara komedi dizisidir. Konusu itibariyle After Life’a benzetilen dizi, eşini kaybeden Jen’in bu durumu bir türlü kabullenememesini anlatıyor. Kendisinin tamamen zıttı bir karakter olan Judy ile tanışmasıyla hayatı tamamen değişecektir.

Russian Doll

Amerikan komedi dizilerinden biri olan Russian Doll, 36. Yaş gününde ölen ve sürekli tekrar aynı günü yaşayan Nadia’nın üzerine odaklanıyor. Tek sezondan oluşan dizi toplam 8 bölümden oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.