2018’de Video Pazarlama ile Satışlar Daha Fazla Artabilir

Eğer online pazarlama ile ilgiliyseniz, video ve fotoğrafın hap bilgi alındığı, daha fazla dikkat çeken ve daha hızlı anlaşılan içerikler olduğunu biliyorsunuzdur. Zira video pazarlamaya dair istatistikler de bu bilgiyi doğruluyor. Sadece Facebook’ta, 500 milyon insanın her gün izlediği video sayısı milyarları buluyor. Peki, 2018’de video pazarlama ile satışlar ne oranda yükselebilir? Bu sorunun yanıtı için tıklayın ve videomarketing.com.tr istatistiklerine göz atın.

Video pazarlama konusunda yaşanan gelişmeleri mercek altına almak için bu adresi yakın takibe alabilirsiniz. Çünkü bilişim dünyasının her alanında olduğu gibi video pazarlama alanında da algoritmalar sürekli değişiyor. Dolayısıyla bu hızlı değişimi takip etmek için bir rehbere ihtiyacınız olabilir. Hem gelişmeleri hem de en yeni istatistiki verileri öğrenebileceğiniz bir platform, her daim stratejinizi daha doğru belirlemenizi sağlayacaktır.

Video Önemli Ama Kaliteli Video Daha Önemli!

Örneğin 2018’de bilgi içeren videolar daha fazla önem kazandı. Son istatistikler, sayfanıza gelen bir ziyaretçinin, eğer güzel ve kaliteli bir video görürse, sayfada 2 dakika daha uzun kaldığını söylüyor. Sayfanıza gelen ziyaretçileri sayfada tutmanız, arama motorlarındaki sıralamanızı da değiştirir. Fakat bu sanıldığı kadar kolay değil. İnsanların beklentileri, beğenileri ya da video izlerken görmek istedikleri sürekli değişim içerisinde!

İşte bu nedenle bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. Video pazarlamada en sık yapılan hatalar hakkında bilgi edinmeniz, bu hatalardan uzak durmanızı sağlar. Video ile seo arasındaki ilişkiyi derinlemesine öğrenmeniz, daha başarılı stratejiler geliştirmenize olanak tanır. Bu ve benzeri hususlarda sözünü ettiğimiz adres yolunuza ışık tutabilir. Onlarca marka tarafından sitenin takip ediliyor olması da rehber özelliğini koruyor olmasından kaynaklanıyor.

Video pazarlamaya dair birkaç istatistik, konuya daha fazla hakim olmanızı sağlayacaktır.

  • Markalar 18 ila 49 yaş arasında olan kitleye televizyondan ziyade YouTube’dan ulaşırsa, izleyicilerin sayısı % 56 artabilir.
  • Facebook üzerinden her gün izlenen video süresi 100 milyon saati geçiyor.
  • 2020 yılında mobil internet trafiğinde online videolar pastanın % 75’lik dilimini oluşturacak.
  • Facebook videolarının % 85’i sessiz izleniyor.
  • YuoTube’a sadece 30 günde eklenen içerik, Amerikan kanallarının 30 yılda ürettiği içerik ile eşit sayıya sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.