2014’ün Teknolojik Ürünleri

Arkamızda bırakacağımız yılda, teknoloji açısından çok bol ve yenilikçi bir yıl geçirdik. Tabletlerden tutun, akıllı telefonlarda çığır açtık. HD televizyonların kralını gördük ve hepsi çok konuşuldu. Fakat şimdi de 2014 yılının çok konuşulması beklenen sürprizleri var herkese. 4 adet ürünü piyasaya sunmaları bekleniyor.

Google Glass:

Bu bir nevi gözlük. Kaş bitiminden doğru takılan ve sadece üst çerçevesine sahip bir yapısı var. Titreşime sahip ve sesi titreşimle birlikte direkt kulağımıza kemik hizasında veriyor. Konuşarak veya ses dinleterek komut verebilmemiz mümkün. Gözümüzün önüne doğru yansıttığı ekrandan doğru fotoğraf ve video çekebileceğiz. Bu teknoloji harikası hayatımıza girdiğinde tam bir uzay çağı yaşıyor olacağımız kesin.

Apple iPhone 6:

İphone’un bir cazibesi var ki artık bu bir gerçek. Her ürünü merak konusu oluyor ve gözü kapalı kullanıcıları ona koşulsuz güveniyor. Hiçbir zaman aşırı büyük reklama ihtiyaç duymayan Apple, iPhone konusunda da hassas davranıyor. 2014’ün sonbaharında iPhone 6 çıkartacak olan Apple, yakın tarihte sunduğu 5S ve 5C modelleri ile kullanıcıları bir nebze sakinleştirdi. 5S’de olduğu gibi parmak izi okuyucusu yeni modelde de olması bekleniyor. Bu zamana kadar yapılan pil ve işlemci gücünün zayıflığı ile ilgili yapılan hatalar bu telefonda daha güçlü ve daha performanslı olacağı düşünülüyor. Ekran boyutu daha büyük olacak ve kavisli bir şekilde olması gözler önüne serilecek.

Apple iWatch:

Bir çok marka aslında böyle bir ürünü piyasaya Apple’dan önce çıkardı. Sony ve Samsung gibi markalar buna kalkıştılar fakat pek reklamı olmadı sanırım. Kitlelere yayılmadı henüz. İşte şimdi bunu başarmaya Apple İwatch geliyor. Cep telefonunuz ile eşit düzeyde çalışacak ve senkronize sağlayacak bir ürün olacak. Arama yapabilme ve güncel her şeyi takip edebilme özelliğine sahip olacak.

Samsung Galaxy S5 (SV):

Bir yıl boyunca adından sıkça söz ettiren Samsung Galaxy akıllı telefonları ile durmak bilmiyor. 2014 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy s5’in değişmeyen özellikleri ve ayriyeten eklenen güncellemeleri, performans yüksekliği ile kullanıcıları daha rahat ettirecek gibi gözüküyor. Daha önceki serilere göre aşırı metal kullanımı s5’te görülmeyebilir. Ekstra parçaları olacak ve metal yada plastik çerçeve çeşitleri öneri olarak sunulacak. Oval ve kavisli bir ekran görüntüsü beklenebilir. Ayrıca pil ömrünün uzatılması ile daha uzun süren bir pil sağlaması herkesi rahatlatacak gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.