2014 YGS Yorumları Zor Muydu? Kolay Mıydı?

Üniversite giriş sınavlarından ilk etap yarın başlıyor. Milyonlarca öğrencinin gireceği Yükseköğretime Geçis Sınavı (YGS) 23 Mart’ta yapılıyor. Biz de 2014 YGS yorumlarını, zor mu kolay mı olduğunu ortak fikirlerimiz ile bu sayfada ortaya koymak istedik.

Geçtiğimiz yıl yani YGS 2013’te sınav yorumlarına baktığımızda sınav genel olarak kolaydı. Şikayetler uzun türkçe paragrafları ve bazı matematik soruları üzerineydi.

2014 YGS yorumları ise ne yönde olacak dört gözle beklenmekte. Aşağıda bulunan yorum kısmından yorumunuzu belirterek hem diğer sınava giren akradaşlarımızla bilgi alışverişinde bulunabilir, hem de diğer yorumları okuyarak sınav hakkında genel bilgi edinebilirsiniz.

Gelen ilk YGS 2014 yorumları matematiğin biraz zor olduğu, çok vakit aldığı yönünde.

Bir okurumuzun YGS 2013 yorumu şu şekilde idi;

1) türkçe soruları yine uzundu paragraf soruları kolaydı ve yapılabilinirdi dil bilgisi sorularında ise zorlananlar olmuş olabilir. yazım kuralları soruları çelişkiliydi.

2) tarih soruları uzundu. ikilemde kalınacak sorular vardı. ama açıkçası ben tarihin nasıl bittiğini anlamadım.

3) coğrafya sorularını kasmalarındaki amacı anlayamadım. hele bir çizik kesir ölçek soru vardı ki sınav sırasında bayağ küfür ettiğim sorulardan birisidir.

4) her zamanki felsefe işte. ne yaptığımı bile hatırlamıyorum. yoruma dayalıydı. bir iki tane de bilgi sorusu vardı.

5)matematik tamamıyla mantık işiydi. hiç problem çözme bilgisi olmayan biri bile (o ben oluyorum) o problemlerin en az üçünü mantık kurarak çözebilirdi.

6) genelde fen yapan bir öğrenci değilim. sorulara öylesine bakayım derken 5 tane çözmüşüm. ama çoğu yanlıştır kesin. fen hakkında yorum yapmıyorum o yüzden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.