2013’den Bize Kalan Filmler-Diziler

Koca bir yıldan diğer bir yıla geçmeyi çok seviyoruz. Hatta o kadar çok seviyoruz ki, partiler eğlenceler düzenliyoruz. “Eskiyi fırlat yenisini getir” günleri başladı. Üç hafta kadar kısa bir zaman kaldı yeni yıla, tabi ki stresi şimdiden çöktü “ne yapacağız?“  sorusu geldi çattı yine. Şu yeni yıl curcunası için kendini en az benim kadar yaşlı hissedenler vardır.  Çünkü neden; bu son günlerde alışveriş krizleri ve etrafta dolaşan anlamsız deste deste kalabalık.

2014 herkesin mutlulukla hatırlayacağı bir yıl olur umarım.

2013 yılının en göze çarpan filmleri;

 • Romantik komedi
 • Celal ile ceren
 • Hükümet kadın
 • Umut ışığım
 • Kelebeğin rüyası
 • Aşk kırmızı
 • El-CİN
 • Şirinler

Yılın son aylarında vizyona giren filmler;

 • Benim dünyam
 • Su ve ateş
 • Hükümet kadın 2
 • Tamam Mıyız?
 • Ayas
 • Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Dizilere gelelim birazda. Ama yabancı diziler. Söz ettiğim dizileri birkaç sezondur izlemiyor veya geriden takip ediyorsanız izlemeyin artık bence.

Game of Thrones:

İlk sezonun aksine Nisan ve Mayıs aylarında; daha tıkanıp kaldığını hissettirdiği bir sezon oldu bu yıl. En saçma şey ise koca bir yıl içerisinde yalnızca 2ay  “Game of Thrones” izlenerek geçmesi. Sinirlen, öfkelen kime ne ki yapacak pekte fazla bir şey yok. Herkes bizim gibi 90dk’lık dizimi çekiyor. Ama olsun Game of Thrones’ten bahsediyoruz. Mutlaka yine bu yıl da izleyeceğiz!

How I Met Your Mother:

9 sezon dile kolay. Ha buldu ruh eşini, bu sefer oldu dedik. Ted aşık, aradığını buldu dedik. Hakikaten de 8. Sezonun sonlarında eşinin kim olduğunu artık yapımcı bize gösterdi. 9.sezon başlarından bu yana 2013 yılı içerisindeyiz hala hayatlarına pek giremese de kızımız, yinede  işler yerine yavaş yavaş oturdu. Mayıs aylarında bitmesi planlanan dizi önümüzde ki yıl çok heyecanlı geçecek gibi gözüküyor.

The Wampire Diaries:

5. sezona girdi ve tam gaz devam ediyor. Hala izleyici kitlesinden eksilme olduğunu düşünmediğim tek dizi. Hatta aralarına yeni adaylarda kattığını da düşünüyorum. İnternet’in aksine normal olarak da takip edilen bir yanı var. Yalnız tek canımı sıkan konu görsel ikizlerin çoğalması. Can sıkan tek şey bence bu. Biraz azaltsalar 2 değil 4e 5’e çıkarmasalar izleyicinin de kafası karışmayacak. Madem sonları her defasında görsel ikizlerin gizemi ile bitiriyorsun. Bu karışıklığı yeni yıla girmeden bir halledelim diyorum.

The Newsroom:

The Newsroom;  bir haber merkezinde geçen koşuşturmacıyı ele alıyor. Dizide geçen çoğu konu; ABD’nin yakın zamanda yaşadığı hikayeyi hatırlatması. Biraz absürt ve birazda gerçek dışı, hiç var olmayanı anlatmak istediklerinden izleyicinin bu hoşuna gidiyor. 2013’te yine favorimiz olacak gibi.

The big bang theory:

TBBT izleyenler bilir. Dizinin en komik karakteri Sheldon Cooper değil mi sizce de? Hatta diğerlerini görmezden gelebilirsiniz, sırf bu çocuk için bile bu dizi izlenir.

Ama bu dizi de şöyle bir şey yapıldı. Sheldon’ın bütün komikliğini bir kenara itip aşk ile meşk arasında bir çembere soktular. Basitleştirirsen bu şekilde böyle bu dizi ne olur? Dizi komik olmaktan çıkar. Sığlaşır.

Revenge:

2. sezon gelsin diye heyecandan millet delirmiş durumdaydı. Madem böyle bir giriş yaptım. devam edeyim;

Aslında entrika olayları yaşanan trajediler çok iyi diye düşünüyordum. Ama artık beni ve izleyicileri de yanılmaya başladı. Bu sezon kötü bir başlangıç yaptı ve dizi resmen sürükleniyor.

Özetle doğru düzgün kimse takip etmiyor bu diziyi artık. Türk versiyonu da umarım bir an önce kendini toplar da bari o izletebilir diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.