2013 Kurban Bayramı Turları

2013 Kurban Bayramı 9 günlük uzun bir tatille geliyor, bu da yurt içi ve yurt dışı turlarına yönelik yoğun bir talep oluşmasına sebep oldu. Kurban Bayramı turları düzenleyen şirketlerden alınan bilgilere göre 200 bini yurt dışında, 500 bini de yurt içinde tatil yapmayı tercih eden 700 bin kişi bu turlardan faydalanacak.

Bayram tatili için sanatçılı program hazırlayan Ege ve Akdeniz otelleri ile KKTC’deki oteller tamamen dolmuş durumda. Görünen o ki insanlar yaz sezonunun hala tam olarak bitmediği bu bölgelerde deniz, güneş ve kumla iç içe olmak ve aynı zamanda da eğlenmek istiyorlar. Kültür tatili yapmak isteyenler daha çok Kapadokya turları ile Karadeniz turlarını tercih ederken GAP turları pek ilgi görmüyor.

Tatil süresinin uzunluğu birçok kişinin yurt dışı Kurban Bayramı turları alternatifine yönelmesine yol açtı. Güney Amerika ve Güney Afrika turları, vize alınmasını gerektirmeyen Balkan turları ve İtalya turları bayram tatilcilerinin yoğun bir ilgi gösterdiği seçenekler arasında bulunuyor. Erken rezervasyon yaptıranlar istedikleri turlarda yer ayarlayabilmiş durumda, geç kalan bazı tatilcilerin ise açıkta kalması söz konusu olabilir.

Turizm şirketlerinin yetkilileri 7 ila 10 gecelik Kurban Bayramı turlarını tercih eden tatilcilerin sayısının oldukça fazla olduğunu ifade ediyorlar. Daha önceleri pek sözü edilmeyen bazı yerlere yönelik talep de dikkat çekiyor; örneğin Sicilya veya Malta gezisi yapmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.