2013-2014 AÖF Dikey Geçiş Kayıt Başvuruları

Mezun olmuş tüm öğrenciler açıköğretim, iktisat ve işletme bölümlerinin Lisans programlarına sınav şartı olmadan direk kayıt olabilecekler.

Açıköğretim ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya örgün öğretimden 2 senelik bir bölümden mezun olmuş öğrenciler Açıköğretimde İktisat, İşletme gibi bölümlere sınava girmeden Dikey Geçiş sistemi ile kayıt olabiliyorlar.

Bu bölümlere kayıt olabilmek için ÖSYM’ce yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına girmeleri gerekmemektedir.

İnternet üzerinden başvuru tarihi: 30 Eylül 2013 / 25 Ekim 2013

AÖF Bürosundan: 30 Eylül 2013 / 25 Ekim 2013

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt:24 / 25 Ekim 2013

Ön lisans programlarından mezun olmuş öğrenciler dikey geçiş için kendi mezun oldukları bölümlere göre açıköğretim, iktisat ve işletme bölümlerinin 5. Yarıyılına direk ders alarak kayıt olmak için başvuru yapabilirler.

Bu bölümlerdeki Lisans programlarının kayıt başvuruları ise İnternetten başvuru ve AÖF Bürosundan Kayıt şeklinde olacaktır.

http://kayit.anadolu.edu.tr sitesinden “Dikey Geçiş” kısmına girerek başvurular yapılacaktır.

DGS için kayıt olan kişiler daha önce ön lisans bölümlerinde görmüş oldukları yabancı dil dersini, Lisans bölümünde 5 ve 6. Dönemdeki yabancı dil 1 ve 2 derslerinden muaf olacaklardır.

Sadece 7 ve 8. dönemdeki Yabancı Dil 3 ve Yabancı Dil 4 derslerinden  sorumlu olacaklardır.

Bunun gibi Türk Dili dersini de önlisans bölümünde gördükleri için Lisans eğitimindeki 7 ve 8. Dönemde bu dersten muaf olacaklardır.

Bu iki dersin dışındaki diğer dersleri daha önce ön lisans bölümlerinde görmüş olsalar bile derslerin hepsini almak mecburiyetindelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.