2 Milyon TL Ödüllü x Factor Şarkı Yarışması Kanal D’de Başlıyor!

Ülkemizde şarkı yarışması denilince akla PopStar, O Ses Türkiye gibi isimler geliyordu. Bu isimlere bir yenisi daha ekleniyor.

İngiltere, ABD gibi yaklaşık 20 ülkede sunulan yeni jenerasyon şarkı yarışması “X FactorKanal D‘de başlıyor. Program çok ses getirecek gibi görünüyor, çünkü büyük ödül 2 Milyon TL.

Diğer ülkelerde çeşitli yıldızları dünyaya kazandıran yarışmaya 16-99 yaş arası herkes katılabiliyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yarışmanın 1.sine verilecek ödül tam 2 Milyon TL. Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu O Ses Türkiye‘de ise büyük ödül 500 bin TL idi.

Yarışma içeriği olarak bu yarışmada da yine 4 jüri üyesi bulunuyor. Bu 4 üye ülkenin her tarafından gelenleri dinliyor ve 12 kişilik bir grup seçiyor. Yarışmaya isteyen tek isteyen grup halinde katılıyor.

Finallerde yer alacak 12 yarışmacı orkestra eşliğinde şarkılarını seslendirecek. Her hafta 1 kişi SMS oyları ile yarışmaya veda edecek.

X Factor yarışmasının ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.