El Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

1-Aseton Kullanımı:

Asetonlu pamuğu tırnağınız üzerine sürtmek tırnaklar için çok sakıncalıdır. Bunun için pamuğu bir kaç saniye tırnağın üzerinde beklettikten sonra tek hareketle ojeyi çıkarabilirsiniz.

2-Manikür Sırları: 

Tırnağın kenarındaki ince deri parçalarını kesmek hiç de sağlıklı değil. Bu nedenle fazla deri parçaları ucu pamukla sarılmış küçük bir çubuk yardımı ile arkaya doğru itilebilir.

3-İyi Bir Manikür: Tırnaklarınız zarar göreceğinden asla metal törpü kullanmayın. Karton, tahta veya plastik törpüyü tercih edin. Özellikle aynı yöne doğru törpülediğiniz tırnaklara göre daha sağlıklıdır.

4-Kırılmayan Tırnaklar:

Tırnaklarınızın daha ser olmasını istiyorsanız ılık suyun içine zeytinyağı ve limon suyu ekleyerek ellerinizi bir süre içinde bekletin. Tırnaklarınız olduğundan daha sert olur.

5-Yumuşak Eller:

El kreminin cildinize daha iyi nüfus etmesini istiyorsanız; ellerinizi sıcak su dolu bir tencerenin üzerine tutun. Böylece cilt üzerindeki gözenekler açılacak ve krem cilde kolay nüfuz edilebilir.

Denediğiniz el kremlerine rağmen ellerinizdeki sertliği, kuruluğu gideremiyorsanız nemlendirici kremden önce ellerinizi ılık süte sokun. Evde bulunan biraz bayat sütü ılıtın, ellerinizi bu ılık sütün içine sokun. On dakika kada bekletin. Daha sonra ellerinizi yine ılık suyla ve sabunla yıkayıp bu defa nemlendiricinizi sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.