10. Köy Teyatora Film Yorumları

Bahadır Abşin’nin yönetmenliğini yaptığı 10.Köy Teyatora filmi, İzmir Boyoz Akademi oyuncularının yer aldığı bir film. Filmin hikayesi; Yunan mitolojisindeki bir tanrının yaşadığı yer olarak iddia edilen bir köyde ( Denizli/Çal) geçiyor. Bu köyde hiç kimse yalan söylemiyor. Biraz fantastik türde anlatılmak istenilen bu film, ne komik ne de fantastik!

10.Köy Teyatora, zaten ilk bakıldığında da pek fazla albenisi olmayan bir film. Oyunculuklar, senaryo ve birçok hatanın yer aldığı bu filmin eleştirilecek çok tarafı var. Klasik köylü insan esprilerinin üzerinde oldukça fazla duruluyor. Bu kadar klişe ve kötü içeriği olan bir filmde anlatılmak istenen ve verilmeye çalışılan mesaj ise çok fazla kalıyor. Yeterli olamıyor. Necmi Yapıcı, Tanju Tuncel ve Ocak ayında hayatını kaybeden usta oyuncu Selçuk Uluergüven gibi isimler bile filmi kurtarmaya yetmiyor.

Hal böyle olunca filmin asıl izleyici kitlesi şaşabiliyor. Komedi izleyicisi mi yoksa mesaj veren, ciddi bir film izleyicisi mi?

Yönetmenin ilk sinema filmi deneyimi olduğunu da hatırlatmak isterim. O yüzden ne derler bilirsiniz, “ İlk elin günahı olmazmış…”

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.